”Nyt pystymme palvelemaan matkailijoita paremmin” – Nivalalaislaivurien Bon Marin aloitti risteilyt Kalajoella Ihanat, kamalat matkamuistot, aikakone sota-ajan lapsille ja Nivalan teatteri kautta aikain –Katvalan kesä luo muistoja koko perheelle Tarkistettua uutissisältöä siitä, mitä ympärilläsi tapahtuu. Tilaa » Kesä on yhtä juhlaa 💐 Kutsu, kiitä, onnittele! Tee ilmoitus » Paikallisuutiset Gallup: Kiinnostaako Black Friday? Eetu Kupulisoja Nivala Ke 27.11.2019 klo 21:00 MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen MAINOS - mainos päättyy Paikallisuutiset Kommentoi Ilmoita asiavirheestä Mistä kahvipöydissä juuri nyt puhutaan? Maksuton uutiskirjeemme paketoi sinulle viikoittain Nivalan kiinnostavimmat uutiset ja ilmiöt Kiitos tilaamisesta! Lue myös LuetuimmatNivala-lehden ”oma poika” Jere on nyt nuori insinööri – Katso myös muut valmistuneetKorkkariviesti palaa Kapinaviikon TorikapinaanJohannes Poikkimäen nuoruusvuodet täyttyivät rukouksista, joilla hänet yritettiin muuttaa heteroksi – ”Sanoisin nyt nuorelle itselleni, että pääset taivaaseen”Nimipäiväsankari Jere Peräaho viihtyy työssäänSometähti, iso liuta näyttelyjä, kylän kirjailijoiden teokset ja juhlapuhuja ministeriöstä Kapinaviikon kyläjuhlan vetonauloiksi TuoreimmatTuiskulan tunnelmia ilman savukonetta – Näyttelyssä palataan legendaarisen keikkapaikan kulta-aikaanLukijan kuvaJohannes Poikkimäen nuoruusvuodet täyttyivät rukouksista, joilla hänet yritettiin muuttaa heteroksi – ”Sanoisin nyt nuorelle itselleni, että pääset taivaaseen”Kuolleet ja haudatutLähikolumnistimme väittää: Pidisjärvi on Päijännettä suurempi Kaupallinen yhteistyöKannattaako yhdistelylaina oikeasti? Huomioi nämä 5 asiaaSähköalan työturvallisuus kiristyy – Uudet vaatimukset haastavat työnantajat reagoimaan nopeasti Kesäreissu tulossa? Muista nämä autohuollot ennen lähtöäKuinka perustaa yritys Nivalassa?7 yleistä turvavyöongelmaa ja niiden ratkaisut vanhemmille autoille
Johannes Poikkimäen nuoruusvuodet täyttyivät rukouksista, joilla hänet yritettiin muuttaa heteroksi – ”Sanoisin nyt nuorelle itselleni, että pääset taivaaseen”
Sometähti, iso liuta näyttelyjä, kylän kirjailijoiden teokset ja juhlapuhuja ministeriöstä Kapinaviikon kyläjuhlan vetonauloiksi
Johannes Poikkimäen nuoruusvuodet täyttyivät rukouksista, joilla hänet yritettiin muuttaa heteroksi – ”Sanoisin nyt nuorelle itselleni, että pääset taivaaseen”